Tumšas durvis rada siltu un mājīgu atmosfēru – 8 padomi, kā izvēlēties tumšas ārdurvis

Ārdurvis ir mājas vizītkarte. Vairumā gadījumu priekšroka tiek dota baltām durvīm, taču pēdējos gados arī melnas un dažādos tumšos toņos krāsotas durvis ir iemantojušas lielu popularitāti. Kas būtu jāņem vērā, izvēloties tumšas ārdurvis?

Function-Sulu-ECO-NCS-S-9000-N-sidelight-SL0-1

Function Sulu ārdurvis, rāmis SL0, melnas NCS S 9000-N

1. DEBESPUSES IETEKMĒ ĀRDURVJU NODILUMU

Pirms tumšu durvju iegādes pievērs uzmanību debespusēm. Gaišas durvis saules starus atstaro labāk nekā tumšas. Ja tumšas durvis visu dienu atrodas saulē, tās uzkarst ievērojami vairāk, nekā gaišas durvis. Ja durvis atrodas dienvidu pusē un nav pasargātas no saules, tās var izbalēt  un, sliktākajā gadījumā, karstums var ietekmēt arī durvju īpašības.

2. NOJUME PASARGĀ DURVIS NO SAULES UN MITRUMA

Tumšas ārdurvis nav ieteicams uzstādīt vietās, kas atrodas tiešos saules staros. Nojume pasargās durvis gan no saules, gan no nokrišņiem un mitruma. Durvis pasargās arī regulāra apkope, piemēram, ikgadēja vaskošana aizsargās finierētās durvis no plaisu veidošanās un izbalēšanas.

Classic Bach NCS S 7502-B scenery 04_2

Classic Bach ECO ārdurvis, tumši pelēkas NCS S 7502-B

3. MELNAS VAI KĀDS NO MELNĀ DAŽĀDAJIEM TOŅIEM?

Vistīrākais melnais tonis ir NCS S 9000-N. Visas NCS S krāsas, kuru krāsu kodā ir ietverts N, ir neitrāli un tīri toņi. Ja krāsu kods beidzas ar Y, tas nozīmē, ka krāsa satur arī dzeltenus toņus, bet, piemēram, G nozīmē, ka krāsa satur zaļos toņus.

Ja tīri melns tonis uz fasādes izskatās pārāk intensīvs, ir vērts izvēlēties nedaudz gaišāku toni. Piemēram, melnais tonis ar krāsu kodu NCS S 8500-N ir tumšāks par tumši pelēku, taču nedaudz neitrālāks par tīri melnu.

Function-Amazon-ECO-NCS-S-9000-N-sidelight-SL0-2

Character Tower ECO ārdurvis, rāmis SL0, melnas NCS S 9000-N

4. STIKLS PADARA TUMŠAS DURVIS GAISĪGĀKAS

Tumšas durvis padara gaisīgākas dažādi stikla elementi. Klasiska vai moderna stila durvīm ir pieejamas dažādas formas stiklojumi. Vari izvēlēties caurspīdīgu stiklu, matētu Satiin vai pat rakstainu stiklu, kas nav caurredzams, taču ļauj gaismai iekļūt istabā.

Skatīt ārdurvis ar stiklu > 

5. IZCEL SAVU INDIVIDUALITĀTI AR DIVKRĀSAINĀM DURVĪM

Reti, kad mājas ir identiskas gan no iekšpuses, gan no ārpuses. Vari izvēlēties divkrāsainas ārdurvis. Ārpusē labi izskatīsies tumšie toņi, bet iekšpusē - balts vai kāds gaišāks tonis.

cifro scenery black

Character Cifro ECO ārdurvis

6. SASKAŅO ĀRDURVJU KRĀSU AR SAVAS MĀJAS FASĀDI 

Vairumam fasāžu piestāvēs melnas ārdurvis. No mājas stila savukārt ir atkarīgs, vai mājai labāk piestāvēs klasiskas vai modernas durvis. Ārdurvju stilu un toni var saskaņot ar citām durvīm, kas redzamas vienlaikus ar ārdurvīm. Visām mājas durvīm obligāti nav jābūt vienādām.

Kādas ārdurvis piestāvēs mājai, kas krāsota gaišos toņos? Ja vēlies, lai ārdurvis izceltos uz gaišās fasādes, vari izvēlēties melnu vai citu tumšu toni. Neskatoties uz mājas krāsu, ir atļauta radoša pieeja un spēlēšanās ar kontrastiem – krāsu izvēle ir gandrīz neierobežota. ADVANCE sērijas ārdurvis var pasūtīt vēlamajos NCS S vai RAL krāsu toņos.

Vērsies pie tuvākā izplatītāja, kurš palīdzēs izvēlēties durvju krāsu >

7. PAPILDINI ĀRDURVIS AR PAPILDUS DETAĻĀM

Papildini ārdurvis ar stilam pieskaņotu rokturi un citām drošību un ērtību uzlabojošām papildus detaļām.

Iepazīsties ar ārduvju papildus detaļu sortimentu >

8. IZMANTO DOOR DESIGNER APLIKĀCIJU

Mobilā aplikācija Door Designer ir darbarīks Tavām idejām, ar kuras palīdzību vari izmēģināt dažāda stila iekšdurvju un ārdurvju piemērotību savām mājām. Vari nofotografēt savu māju, ielādēt šo aplikāciju un aplūkot, kā durvis iederēsies interjerā.

Lejuplādē Door Designer aplikāciju >

Cifro 5 black senery 2 MUST CREDIT @skogfunkis AT ALL TIMES

Character Cifro ECO ārdurvis, rāmis SL0, melnas NCS S 9000-N

Attēls: @skogfunkis

Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus, lai uzlabotu jūsu lietošanas pieredzi un optimizētu tās darbību. Ja piekrītat to izmantošanai, noklikšķiniet šeit, lai turpinātu. Pretējā gadījumā, iespējams, vēlēsieties izlasīt mūsu Sīkfailu politiku šeit un uzzināt, kā bloķēt vai atspējot sīkfailus. Sīkfailu atspējošanas rezultātā šī tīmekļa vietne var nedarboties pareizi, un jūs, iespējams, nevarēsiet piekļūt atsevišķām zonām.